Atrakcje na przyjęcia urodzinowe dla dzieci

Każde spotkanie towarzyskie ma na celu, m.in. integrację jego uczestników. W związku z tym, na imprezie tego typu nie może zabraknąć zabaw, które będą pełniły rolę integratora. Niemniej, wiadomo, że rodzaj i charakter takowych gier, różnić się będzie w zależności od audytorium. Tym samym, plan przyjęcia firmowego będzie zupełnie inny aniżeli okolicznościowego przyjęcia dla seniorów czy imprezy urodzinowej dziecka.

Kinderbale, a więc przyjęcia dla dzieci, są organizowane coraz częściej i z coraz większą pompą. Wydaje się je non stop, przy okazji i bez okazji. Największą furorę robią bale karnawałowe oraz urodzinowe. Przyciągają one mnóstwo spragnionych zabawy i żadnych przygód maluchów, które pod wodzą animatora mają szansę spełnić te maleńkie, aczkolwiek znaczące marzenia.

PRZYKŁADOWE GRY/ZABAWY NA KINDERBAL

POCIĄG– to bardzo łatwa, a zarazem przyjemna zabawa, która angażuje wszystkie dzieci. Polega na tym, że każde dziecko otrzymuje kolorowy kartonik (optymalny format: A5) i za pomocą kredek czy też pisaków, maluje wagonik według własnego uznania. Maluchy, które umieją, mogą podpisać rysunek własnym imieniem. Kiedy wagoniki będą gotowe, animator zbiera je i przyczepia do kartonowej lokomotywy po czym, umieszcza pociąg na tablicy/ścianie. Taki pociąg, to świetna pamiątka dla solenizanta.

PEŁNO W BUZI– ta zabawa, dostarczy dzieciakom mnóstwo radości, a przy okazji napełni brzuszki. Zasady są bardzo proste. Otóż, na tacy przygotowujemy różne smakołyki o wielkości kęsa, np. plasterek marchewki, małą rzodkiewkę, kostkę czekolady itp. Zawartość tacy ma być niewidoczna dla dzieci, które podchodzą do niej po kolei i zamykają oczy. Każde dziecko zostaje czymś poczęstowane. Jego zadaniem jest odgadnąć, czym. Gra toczy się „do wyczerpania zapasów”.

UKŁADAMY BAJKĘ– to zabawa, która pobudza wyobraźnię dzieci jak żadna inna. Wszyscy siadają w kółku, najlepiej na dywanie. Osoba dorosła zaczyna opowieść, np. od słów: „Dawno, dawno temu…” i urywa zdanie. Zadaniem dziecka, które siedzi obok jest wymyślenie dalszej części, np. „żył sobie okrutny smok.” Dzieci kontynuują opowiadanie bajki- każde z nich, po kolei dopowiada następnym fragment. Opowiadanie warto nagrać.

RZUCANIE DO CELU– gra zręcznościowa i taktyczna. Zaznaczamy linię rzutu i odmierzamy odległość od 2 do 4 metrów, w zależności od wieku i predyspozycji dzieci. Ustawiamy tam kosz. Każde dziecko może oddać ustaloną ilość rzutów. Wygrywa ten, kto najwięcej razy trafi do kosza. Wygrany otrzymuje drobny upominek.