Ile kosztuje przyjęcie komunijne w restauracji

Przyjęcie w domu? Tak, ale tylko wtedy, gdy liczba gości jest niewielka, a charakter spotkania nie wymaga zbyt dużo pracy. w przeciwnym razie, zamiast dobrze się bawić na zorganizowanej imprezie, gospodarz nieźle się namęczy chcąc dogodzić wszystkim gościom. W końcu, ktoś będzie musiał pilnować aby na stole nie zabrakło zimnych przekąsek, napojów, ciepłego dania, deseru, czystych sztućców, gobletów, zastawy stołowej. Nieustanne bieganie do kuchni i stanie przy zlewozmywaku, jeśli nie mamy zmywarki, odbierze gospodarzowi całą radość ze spotkania.

Dzień I Komunii Świętej dziecka, to jeden z ważniejszych dni w jego życiu. Rodzice zawsze dokładają wszelkich starań, aby sama ceremonia przyjęcia sakramentu, jak również późniejsze przyjęcie, były niezapomnianym przeżyciem zarówno duchowym, jak i fizycznym. Jednocześnie, rodzice planują wszystko tak, aby i samemu mieć odrobinę wytchnienia. Coraz popularniejsze staje się organizowanie imprezy komunijnej w restauracji, której pracownicy zajmą się realizacją przyjęcia.

Mnóstwo osób sądzi, że przyjęcie komunijne w lokalu, to zbędny wydatek. Tymczasem, koszty urządzenie takiej imprezy w domu i w restauracji są porównywalne. Korzyści- odwrotnie proporcjonalne. Więcej plusów ma bowiem spotkanie zorganizowane w restauracji.

Przyjęcie komunijne w restauracji- ile na nie wydasz?

Koszt obiadu dwudaniowego wraz z deserem, w zależności od standardu danej restauracji, to ok. 30-50 zł. Porcje dziecięce, jeżeli są takie w ofercie, kosztują ok. 10 zł mniej. W pakietach, wydanie obiadu wychodzi o wiele taniej toteż, zapraszając na posiłek większą ilość osób, cena takiego zestawu po przeliczeniu na 1 os. zmniejsza się od 2 do 5 zł. Tak naprawdę, ceny są do uzgodnienia z przedstawicielem lokalu. Dodatkowo, możemy zamówić na stół zimne przekąski, jak sałatki jarzynowe, śledzie czy galaretki mięsne albo rybne. Obowiązkowo, na stole  musi zawitać tort (50-60 zł). Nie może zabraknąć również napojów, tak zimnych jak i gorących. Alkohol, w związku z tym, iż tego dnia  świętuje dziecko pierwszokomunijne, a nie dorośli, nie powinien się w ogóle pojawić.

Załóżmy, że w przyjęciu komunijnym weźmie udział 30 osób, w tym siedmioro dzieci w wieku 6-12 lat. Biorąc pod uwagę powyższe założenia, koszt takiej imprezy zamknie się w granicach 1500-1700 zł, co daje 50-60 zł za osobę. Stosunkowo tanio. Może domowy budżet pozwoli na opłacenie animatora, który zadba o gry i zabawy dziecięce, by uatrakcyjnić ten wyjątkowy dzień.