Scenariusze imprezy integracyjnej dla firm

Firmę tworzą ludzie zatem, aby prosperowała ona tak jak należy i przynosiła zyski, jej pracownicy muszą ze sobą współpracować. Dlatego też, tak ważne jest dbanie o pozytywne relacje i więzi, które powinny łączyć współpracowników, aby ich działania, przedsięwzięcia i wspólnie realizowane projekty przyczyniały się do rozwoju firmy i budowania dobrej marki.

WYJAZDY ORAZ IMPREZY INTEGRACYJNE DLA FIRM (Nakłady na nie, tak jak wydatki na realizację imprez promujących są wysokie, aczkolwiek korzyści, które z płyną z ich organizacji, niezmierzone. Dlatego warto.)

Biorą w nich udział pracownicy danych firm/zakładów pracy. Celem takich wycieczek/spotkań, jak wskazuje sama nazwa, jest integracja zespołu pracowniczego– budowanie więzi międzyludzkich, ale także rozładowanie negatywnych emocji, sprzyjanie „rodzeniu się” pozytywnych emocji, a w konsekwencji takich też postaw i zachowań. Istotnym jest to, że atrakcje przygotowywane dla firm w ramach integracji w znacznej większości, mają charakter zespołowy. Wszystko po to, by nauczyć uczestników takich gier i zabaw, działania w grupie; bycia zarówno liderem dla grupy, jak  również podporządkowania się liderowi i bycia równym w stosunku do reszty zespołu.

PRZYKŁADOWE ATRAKCJE

Gry i zabawy plenerowe, zespołowe, w których kluczem do sukcesu jest zgrany zespół oraz przemyślana taktyka:

Paintball, czyli pozorowana walka odbywająca się przy zastosowaniu markerów- broni zbliżonej budową do tej pneumatycznej, w której pociskami są kulki wypełnione różnokolorową farbą. Gra polega na rywalizacji dwóch zespołów. Pociski każdego zespołu mają inny kolor. Trafienie przeciwnika i pozostawienie na jego ubraniu kolorową plamę, eliminuje go z dalszych rozgrywek.

Przeprawa przez park linowy, zabawa wymagająca sprawności fizycznej i/lub strategii. W zespole wygląda to tak, że silniejszy pomaga słabszemu. Wygrywa ta para/drużyna, która przejdzie trasę w najkrótszym czasie.

Podchody, gra sprawnościowa i logiczna zarazem. Jej zasady są proste. Jedna drużyna wyrusza w trasę (cel jest znany), zostawiając za sobą znaki- strzałki na drzewach, rysunki na skałach, ślady na poszyciu itd. oraz zadania do wykonania, zagadki do rozwiązania, wskazówki działania. Jeśli grupa druga zdoła dogonić grupę pierwszą nim ta dotrze do celu, wygrywa.

Rozgrywki sportowe, jak np. piłka plażowa, piłka plażowa w wodzie czy biegi przełajowe, a także indywidualne sporty wodne jak pływanie, żeglowanie, nurkowanie, narciarstwo wodne,  pływanie na skuterze wodnym, surfing itp.